Wskazówki na start – jak nauczyć się szyć

szyjemy

Poznaj najważniejsze wskazówki, dzięki którym szybko i przyjemnie nauczysz się szycia na maszynie. Z pewnością nie raz zastanawiasz się jak nauczyć się szyć, od czego właściwie zacząć swoje pierwsze kroki i czy udać się na odpłatny kurs szycia do szkoły uczącej nowych zawodów, czy może skorzystać z darmowych kursów i poradników internetowych, gdzie przy minimalnym wysiłku i chęci możemy znaleźć właściwie wszystkie potrzebne do szycia informacje.

Zacznij od niewielkich projektów

Jeżeli w naszym domu szyła babcia i mama i obie przekazały wam wszystkie umiejętności krawieckie, to jesteście ogromnymi szczęściarami. Tutaj postaram się opisać drogę do umiejętności szycia na maszynie dla osób będących kompletnymi laikami. Można oczywiście znaleźć jakiś odpłatny kurs szycia na maszynie, jednak na taki krok nie jest stać każdego, a z drugiej strony jeszcze nie wiemy czy to całe szycie faktycznie nam się spodoba.

Dlatego lepiej zacząć od darmowych poradników online, w których znajduje się taka sama, o ile nie większa wiedza na temat szycia na maszynie, a w trakcie zapoznawania się z umiejętnościami, będziemy mieli czas na podjęcie właściwej decyzji. Kiedy już zapoznasz się z jakimś darmowym kursem online, możesz również kupić gazetę z projektami do szycia. Są one zwykle tanie, a dla początkujących stanowią doskonałą bazę wiedzy.

Czy i jak nauczyć się szycia w domu?

Czy można samodzielnie i bez pomocy osób trzecich nauczyć się szycia na maszynie we własnym domu? Czy po znalezieniu odpowiedniego projektu będę umiała go prawidłowo odczytać i przenieść na materiał w postaci kroju? Czy samo zszywanie poszczególnych wyciętych elementów kroju jest łatwe czy trudne?

maszyna do szycia

Zawsze gdy zaczynamy jakąś drogę, również w kwestii nauki szycia na maszynie, nasuwają nam się wątpliwości i sami sobie zadajemy zbyt wiele pytań, na które jeszcze nie znamy odpowiedzi. Oczywiście, że można nauczyć się szycia w domu. Potrzeba tylko nieco więcej czasu niż na profesjonalnym kursie. Dodatkowo przyda się pozytywne nastawienie, samozaparcie i pasja. Jeżeli będziemy mieli wszystkie te cechy, nauka szycia na maszynie pójdzie nam sprawnie, a stworzone projekty nie tylko nas samych będą zachwycać.

Kiedy wkradnie się pesymizm…

Często już w trakcie drogi do profesjonalnego szycia, podczas długich godzin samodzielnej nauki szycia na maszynie, w całą naszą pracę wkrada się pesymizm. Zaczynamy wątpić w swoje umiejętności i talent, szukamy wszystkich wad i nieudanych projektów. Zazdrościmy innym wspaniałych umiejętności, oglądamy kolejny tutorial na YouTube i zaczynamy wątpić we wszystkie umiejętności, które zdobyliśmy do tej pory.

Pamiętaj, nigdy nie wątp we własne umiejętności i wierz w to co już zdołałaś dokonać. Tylko trening, tylko „praktyka czyni mistrza”, dlatego trzeba szyć i szyć i szyć… aż w końcu nauczymy się i opanujemy wszystkie niezbędne techniki szycia na maszynie.

Zacznij szyć już dzisiaj!

Masz maszynę do szycia? Chcesz się nauczyć szyć i tworzyć własne niepowtarzalne projekty krawieckie? Zapoznaj się z poradnikami online, które są ogólnodostępne w sieci, obejrzyj wiele instruktaży w formie krótkich filmów i zacznij stawiać pierwsze kroki właśnie w zaciszu swojego domu, gdzieś w zamkniętym pokoju. Dla poszerzenia wiedzy poznaj również rodzaje wszystkich materiałów i tkanin, dowiedz się jakie są różnice między dzianiną a tkaniną. Zastanawiasz się po co Ci ta wiedza? Uwierz, jest niezmiernie potrzebna przy fachowym szyciu firan, zasłon czy prostych ubrań.

przy szyciu

Masz swoją maszynę do szycia? A może korzystasz ze starej maszyny swojej babci? Takie są najlepsze. Jeżeli tylko znajdziesz fachowca, który profesjonalnie zajmie się jej regulacją i konserwacją, zyskasz niezawodny i doskonały sprzęt do szycia. Teraz już tylko potrzebujesz pierwszego projektu, a raczej gotowego wykroju na podstawie którego uszyjesz swoją pierwszą spódnicę, poszewkę na poduszkę lub po prostu ściereczkę kuchenną. Każdy projekt jest dobry, nie warto przy tym na początku brać się za trudne wykroje, bo pierwsze niepowodzenie szybko może nas zniechęcić przed dalszym szyciem. Prosty może być szalik z dzianiny, komin na chłodniejsze dni czy ciepły komplet wierzchnich dodatków do kurtki.

Tylko trening pomoże Ci opanować szycie do perfekcji

Jeżeli już wiesz, że szycie na maszynie to właśnie to co chcesz robić w każdej wolnej chwili, najwyższa pora zainwestować parę złotych. Oczywiście możesz bazować na darmowych projektach i wykrojach, jakie są dostępne w Internecie, ale czasami w fachowych czasopismach krawieckich można znaleźć więcej dopasowanych do naszych potrzeb wykrojów.

W momencie gdy zainwestujemy w specjalistyczne gazety krawieckie, zyskamy dodatkową wiedzę, mnóstwo nowych projektów i wykrojów, a na koniec będziemy mieli zwyczajnie więcej gotowych projektów, które uszyjemy całkiem same. Specjalistycznych wykrojów można także szukać na tematycznych forach internetowych. Tutaj wiele osób wymienia się projektami wzajemnie, dzięki czemu każda ze stron zyskuje nowy projekt, nie płacąc za niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *