Producenci markowych zamienników do drukarek

obsługa drukarki

Zamienniki wkładów do drukarek stanowią dziś segment rynku, który podlega niezwykle dynamicznemu rozwojowi. Nowe firmy wyrastają niczym grzyby po deszczu. Dla nabywcy, jest to niezwykle komfortowa sytuacja – lepiej mieć większy niż mniejszy wybór, a większa konkurencja przekłada się na spadek i tak już niskich cen. Z drugiej jednak strony, nie każdy producent zamienników zasługuje na nasze zaufanie. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których nowy produkt wykazuje wyjątkowo krótką żywotność, a jakość wydruku, który zapewnia, pozostawia sporo do życzenia. Jak w tym gąszczu wybrać marki, na których można polegać? Spieszymy z pomocą.

Zamienniki wkładów do drukarek stanowią rynek o zawrotnej wartości. Nic dziwnego, że kolejne firmy chcą zdobyć choćby niewielki kawałek tego wyjątkowo apetycznego tortu. Wśród producentów zamienników nie brakuje marek, które można obdarzyć bezwarunkowym zaufaniem w kwestii jakości, ale nie można powiedzieć tego o wszystkich. Eksperymenty mogą okazać się kosztowne, więc lepiej z góry postawić na bezpieczne i sprawdzone produkty. Poniżej wymieniamy producentów, którzy bez dwóch zdań znają się na swojej pracy.

Activejet

Jednym z najbardziej znanych producentów zamienników jest polska firma Activejet. Nasz rodzimy producent oferuje wyjątkowo solidne zamienniki, dzięki czemu wypracował sobie stabilną, ugruntowaną pozycję. Pod względem wydajności, zasobniki sygnowane tą marką praktycznie nie mają sobie równych, a i w kwestii niezawodności nie pozostawiają nic do życzenia. A co z jakością? Na tym polu jest bardzo dobrze, ale nie wzorowo. Można trafić produkty, które zapewniają nieco lepszy wydruk. Nie zmienia to faktu, że wkłady Activejet stanowią najlepszy kompromis między ceną, wydajnością i jakością. Ich klasę potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, przyznawane przez organizacje badające jakość produktów i redakcje technologiczne.

Asarto

Kolejny polski producent na naszej liście. Zamienniki Asarto zachwycają niską ceną i wysoką wydajnością. Jakość? Dobra, stabilna i powtarzalna. Podobnie jak produkty Activejet, wkłady są sprzedawane w tekturowych opakowaniach i są zaopatrzone w zabezpieczenie uniemożliwiające rozlanie środka drukującego. Co istotne, drukarki nie mają najmniejszego problemu z rozpoznaniem nowych zasobników.

BlackPoint

Kolejny producent na naszej liście oferuje wyraźnie droższe wkłady niż dwaj poprzedni. Gdzie tkwi siła zamienników BlackPoint? Nie w wydajności. Ta stoi na bardzo wysokim, ale nie rekordowym poziomie. Więc może w jakości wydruku? Bingo! Żaden inny zamiennik nie zapewnia tak świetnych rezultatów drukowania. Za BlackPoint zapłacimy sporo, ale w kwestii kolorów, nawet oryginały zastają za nimi w tyle. Do wydruku zdjęć, nie znajdziemy lepszych wkładów.

TFO

Na koniec zostawiliśmy producenta niskobudżetowych zamienników, którym można zaufać bez strachu. Produkty TFO zapewniają świetną wydajność i naprawdę dobrą jakość wydruku. Wkłady są sprzedawane w kartonowych opakowaniach. Gdzie zatem zostały poczynione oszczędności? W pudełku nie znajdziemy instrukcji montażu, a ochrona gwarancyjna kończy się po 12 miesiącach.

7 Comments

    1. @Greg, z tego co wiemy są to zamienniki ekonomiczne nadające się do codziennego użytkowania. Jakość jest satysfakcjonująca w większości przypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *