Kanapy do salonu z funkcją spania

nowoczesny salon

Sofa z definicji to miękki mebel z oparciem do siedzenia kilku osób. Jednak w razie potrzeby sofa często zamienia się w miejsce do spania.

Główne funkcje sofy

Przede wszystkim musisz zdecydować, gdzie będzie stać sofa i jakie ma spełniać zadanie. Może to być:

  • sofa do kuchni – siedzisko przy stole zamiast krzeseł,
  • sofa jako element wyposażenia salonu,
  • sofa kanapa – miejsce do spania, które rozkłada się tylko na noc i po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, ale jest wygodne, wygodne i przyjemne do spania,
  • sofa jako miejsce do spania dla gości.

Parametrem ściśle powiązanym z wybraną funkcją jest szkielet i mechanizm składania.

Struktura, rama i mechanizm sofy

Nie ma potrzeby zwracanie szczególnej uwagi na obecność mechanizmu lub jego cechy konstrukcyjne, jeśli sofa jest potrzebna do kuchni lub po prostu jako miejsce do siedzenia. Tutaj ważne jest, aby zwrócić uwagę na trwałość materiału zastosowanego jako obicie. Jeśli sofa będzie rzadko wykorzystywana jako miejsce dla gości, zwróć uwagę na to, jak się rozkłada. Jednak jeśli wybierzesz sofę, która być jednocześnie miejscem do spania, należy zwrócić szczególną uwagę na mechanizm. Konstrukcja powinna być wygodna – używasz jej codziennie, nawet wieczorem. Dlatego nieporęczny i niewygodny mechanizmu jest tutaj wysoce niewskazany. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów mechanizmów przesuwnych stosowanych w sofach. Przy wyborze kieruj się ogólnymi wymiarami pomieszczenia.

Materiał ramy sofy

Przede wszystkim zwróć uwagę na sofy z ramą z naturalnego drewna. To najbardziej niezawodny, ale i najdroższy rodzaj materiału. Ramy z płyty wiórowej są powszechniejsze, ale mniej trwałe. Złotym środkiem w kwestii doboru oprawy jest metal. Metalowa rama jest niezawodna i trwała. Jest łatwa w pielęgnacji – jeśli p długotrwałej eksploatacji pojawią się oznaki zestarzenia mechanizmu, wystarczy nasmarować elementy sofy.

Materac na sofę

Wybierz miękkie i wygodne materace, zwłaszcza jeśli sofa będzie służyła do siedzenia i relaksu. Średni i twardy materac jest wskazany – jeśli planujesz na nim spać i czasem na nim siedzieć. Pamiętaj, że wybierasz sofę na więcej niż jeden dzień. Nie spiesz się i sprawdź wszystkie specyfikacje i porównaj kilka modeli. Sofy i kanapy do salonu możesz kupić w sklepie internetowym https://meble-bik.pl/pol_m_meble_kanapy-194.html lub zamówić w sklepie stacjonarnym, pamiętaj jednak, że wybierając się na zakupy stacjonarne musisz liczyć się z tym, że wiele produktów nie będzie dostępnych na wystawie, w takiej sytuacji lepszym wyborem wydaje się zapoznanie z produktami przez stronę internetową sprzedawcy.

Trwałość

Jeśli jako priorytet traktujesz trwałość mebli, to zwróć uwagę na następujące parametry: producent (marka i jej reputacja), okres gwarancji, testy i standardy jakości, zgodność z unijnymi normami. Dodatkowym plusem będzie dostępność serwisu wsparcia technicznego oraz konsultantów, którzy udzielą szczegółowych informacji o produkcie. Sofy do spania muszą z powodzeniem radzić sobie z dwiema funkcjami naraz. Powinny być wygodne do siedzenia i spania, a dodatkowym plusem będzie obecność wewnątrz pudełka do przechowywania pościeli. Ważna jest metoda przekształcenia sofy, w niektórych przypadkach przydadzą się pufy i ławki dołączone do zestawu. Sofa, która będzie nam służyć jako łóżko do spania, powinna mieć jeden z następujących rodzajów rozkładania: akordeon, sofa, sedaflex. Ważne jest, aby łóżko ostatecznie miało płaską powierzchnię bez łączeń – co może powodować dyskomfort.

sofa kanapa

Komfort jest najważniejszy!

Najważniejszą rzeczą przy wyborze sofy do spania jest materac. Aby wygodnie było na nim spać, potrzebujesz materaca o grubości co najmniej 15 cm, wysokiej jakości powłoki i wielowarstwowego wypełnienia, które może zapewnić wielopoziomowe podparcie. Doskonale sprawdzają się tu materace strefowe. Wybierając projekt, zwróć uwagę na dwa parametry: kolorystykę i kształt sofy.

Kolorystyka jest ważna, ponieważ sofa będzie pełnić funkcję miejsca do spania w salonie, a jednocześnie jako miejsce reprezentacyjne. W związku z tym powinna pasować do wnętrza pokoju. Daj zielone światło pastelowym odcieniom: kawowym, kremowym, jasnobrązowym. Działają uspokajająco, dobrze pasują do wnętrz o różnych stylach i są zawsze aktualne. Jako tapicerkę można wybrać skaj, mikrofibrę, mikro i zwykły welur, żakard i inne materiały. Przy wyborze należy kierować się zarówno osobistymi preferencjami, jak i koncepcją stylistyczną wnętrza. Na przykład model ze skórzaną tapicerką, naturalną lub sztuczną, nie będzie zbyt wygodny jako miejsca do spania. W 100% naturalne materiały są zdrowe, ale szybko się zużywają i tracą swój wygląd. Optymalnym wyborem do tapicerki jest połączenie włókien naturalnych i sztucznych. Ułatwi to regularną konserwację sofy i wyeliminuje szybkie gromadzenie się kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *