Komputer dla graczy do 2000 złotych

człowiek gra na desktopie

Komputer w oczach gracza komputerowego to jego „skarb”, o który dba w każdy możliwy sposób aby prawidłowo działał nie ulegając awariom. Jeszcze inaczej ujmując to ich perełka, bez której funkcjonowania nie wyobrażają sobie bowiem komputer to podstawa w świecie gier komputerowych, stąd tak bardzo zwracają na niego uwagę.

Komputer można zakupić w bardzo różnym przedziale cenowym, wszystko tak naprawdę zależy od posiadanych parametrów oraz dodatkowych funkcji jakie posiada sprzęt, im bardziej wyposażony i komfortowy pecet tym wyższa staje się jego kwota. Nie ulega jednak wątpliwości, że przyzwoity komputer przeznaczony do gier  można kupić nawet do 2000 tysięcy, jednak należy przy tym zachować uwagę skupiając się na tym co najważniejsze i nieuniknione dla komputera do sprawnej pracy.

Myśląc o tym co najważniejsze należy mieć na względzie przede wszystkim zakup procesora, który będzie umożliwiał wydajną pracę komputera a nade wszystko komfort pracy, który pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości karty graficznej.  Jedną z polecanych firm wśród procesorów jest AMD, który jest obecnie numerem jeden na rynku wśród procesorów ze względu na wysoką wydajność, załączoną funkcję chłodzenia oraz zapewnienie stabilnej pracy komputera. Jednym z godnych polecenia modeli tej firmy jest Ryzen 3 3100.

Płyta główna to drugi ważny element zaraz po procesorze, który należy dopasować do procesora,
a zatem wybierając wcześniej wymieniony model procesora warto zainwestować w Gigabyte która będzie idealnie z nim współgrała. Karta graficzna to kolejny element niezbędny do osiągnięcia sukcesu w wyposażeniu komputera w odpowiednie funkcje. Karta graficzna nie należy do zbyt tanich dlatego chcąc zamknąć się w przeznaczonym budżecie 2 tysięcy, rozsądnym rozwiązaniem będzie wybór modelu z nieco niższej półki ze względu na ograniczenia kosztów, zalecanym modelem w takiej sytuacji jest Nvidia GeForce GTX 1650 Nie zmienia to jednak faktu, że podzespoły graficzne będą nadal dobrej jakości.

dysk twardy z kablami zasilającymi

Pamięć RAM odbywa również kluczową rolę w komputerze graczy dlatego zalecanym wyborem jest taka o minimum 16 GB wybierając pamięć o niższych parametrach komputer nie będzie w stanie prawidłowo przetwarzać i przechowywać gier. Ograniczenia kosztów w zakupie odpowiedniego komputera sprawiają, że w przypadku dysku twardego również należy postawić na nieco niższy szczebel i zakupić dysk talerzowy aniżeli dysk SSD, który nie należy do najtańszych. Najważniejsze jednak aby wybrany dysk posiadał  prędkość obrotową – 7200 obr./min. w wyniku czego bez problemu komputer będzie w stanie zapisywać dane.

Zasilacz – pomimo, iż występuje w różnych rodzajach to jednak w tym przypadku nie należy kierować się tańszą wersją, polecanym modelem wśród zasilaczy jest SilentiumPC, który jest wystarczającym przedmiotem dla komputerów o mocy 350W jeżeli jednak zamierzamy wyposażyć komputer w mocniejsze parametry to należy liczyć się również z wymianą zasilacza na mocniejszy.

Jednym z widocznych zewnętrznie elementów komputera jest jego obudowa, na którą niestety biorąc powyżej wymienione podzespoły komputerowe braknie funduszy aby móc zainwestować
w coś bardziej kosztownego. Niemniej jednak model Natec Armadillo będzie rozsądnym wyborem, który zdarza się że można kupić z dodatkową funkcją chłodzenia.

zasilanie

Jak widać zakup sprzętu komputerowego przeznaczonego do gier w kwocie 2000 zł jest możliwy jednak niezbędna jest do tego podstawowa wiedza, którą z pewnością każdy gracz komputerowy posiada aby wiedzieć na czym może zaoszczędzić a gdzie jest zmuszony zainwestować większe pieniądze. Nie mniej jednak wszystkie te czynności przekładają się w kolejnych etapach na jakość grania.

Artykuł gościnny napisany przez pracowników firmy serwisowej Optima MD, która dla klientów z Częstochowy i całej Polski świadczy kompleksowe usługi naprawcze. Więcej ciekawych artykułów tego typu znajdziesz również na ich blogu firmowym.

3 Comments

  1. A co z laptopami czy można kupić taki do 3000 zeta i spełni swoje zadanie ?

Comments are closed.