Inteligentne technologie we współczesnych łazienkach

smart home - panel sterowania

Gdy mówimy o nowoczesnej łazience, zwykle mamy na myśli przede wszystkim jej minimalistyczny wystrój odchodzący od klasycznych rozwiązań aranżacyjnych kojarzonych z tym pomieszczeniem. Tymczasem jest to również łazienka, do której można wprowadzić coraz więcej rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie. Warto przyjrzeć się przynajmniej kilku z nich zwłaszcza, że ich ceny zachęcają do inwestowania w nie.

Łazienka czyta bez sprzątania?

Jeśli nasza łazienka ma lśnić, z pewnością nie unikniemy konieczności jej regularnego sprzątania. Nie oznacza to jednak, że czynność ta będzie skomplikowana i czasochłonna. Producenci ceramiki łazienkowej doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem jest utrzymanie jej w czystości. Mają też świadomość tego, że napięty grafik utrudnia nam regularne sprzątanie. To właśnie dlatego coraz częściej możemy natknąć się na armaturę łazienkową pokrytą szczególnie delikatnym szkliwem. Może się wydawać, że jego największym atutem jest niezwykły wygląd. Okazuje się jednak, że gładkość przyczynia się także do tego, że brud nie osadza się na szkliwie w takich ilościach, z jakimi mieliśmy do czynienia w przypadku starszej armatury. Innowacyjne rozwiązania pozwalają też na zachowanie higieny w tej części łazienki, w której znajduje się toaleta.

Inteligentne baterie łazienkowe

Także wybierając baterie łazienkowe możemy natknąć się na co najmniej kilka propozycji przypominających nam o tym, że mamy już dwudziesty pierwszy wiek. Nowoczesne modele niemal zawsze posiadają elementy, dzięki którym zużycie wody jest mniejsze. Obecność termostatu pozwala też na szybkie ustalenie odpowiedniej temperatury wody. Baterie chronią naszą kieszeń, zapewniają bezpieczeństwo domownikom, a jednocześnie przyczyniają się do tego, że zachowujemy się przyjaźniej wobec środowiska naturalnego.

poranny rytuał łazienkowy

Pojemne i ciche meble łazienkowe

Także mówiąc o meblach łazienkowych warto zwrócić uwagę na to, że dziś mają one nie tylko nowoczesny design, ale i przynajmniej kilka dodatkowych elementów. Niemal wszystkie szafki łazienkowe są wyposażone w tak zwany cichy system zamykania. Może się wydawać, że nie jest to rozwiązanie pierwszej potrzeby. Wystarczy jednak przypomnieć sobie, jak dokuczliwe dla śpiących jeszcze domowników może być nasze poruszanie się po łazience w godzinach porannych, aby docenić tego rodzaju rozwiązanie.

Także schowane rączki szuflad i szafek są doskonałym dowodem na to, jak przyjazne mogą okazać się nam nowoczesne rozwiązania w tym pomieszczeniu. To właśnie one szybko wycierają się i tracą swoje początkowe walory kolorystyczne, nowoczesny sposób projektowania mebli sprawia zaś, że nawet po kilku latach ich intensywnego użytkowania nie trzeba myśleć o ich wymianie. Z dużym uznaniem warto wypowiedzieć się także o pojemności mebli łazienkowych, w tym zwłaszcza o pojemnych, a jednocześnie zajmujących niewiele miejsca szafkach wnękowych. Pod wieloma z nich można bez trudu zamontować dodatkowe oświetlenie rozjaśniające pomieszczenie, a tym samym sprawiające, że wydaje się ono optycznie większe.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Armadesi.pl z armaturą łazienkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *