Jak się ubrać na wycieczkę do Izraela

Wybierasz się w podróż życia i zastanawiasz się co ze sobą zabrać? Nigdy nie byłeś w kraju egzotycznym i nie wiesz jakie tam panują zasady? Koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem. Podróż do Izraela to nie tylko zwiedzanie wspaniałych zabytków, zapoznanie się z doskonale zachowaną historią oraz zupełnie inną kulturą tego kraju. To także odmienne zwyczaje i obyczaje, z którymi musimy się wcześniej zapoznać, aby podróż przebiegła spokojnie i bez większych problemów.

Jak przygotować się do wyjazdu do Izraela?

Co ze sobą zabrać? Jak się ubierać już na miejscu? spróbujemy na wszystkie te pytania odpowiedzieć. Kiedy już zdecydujemy się na wyjazd do Izraela i zamówimy wycieczkę w biurze podróży, warto zastanowić się na jakie warunki pogodowe musimy się przygotować.

Podczas pakowania weź pod uwagę że Izrael to państwo znajdujące się w gorącej części świata, a temperatury latem sięgają tam nawet 35 stopni Celsjusza. Dlatego w Izraelu przydadzą się przede wszystkim lekkie ubrania, nakrycie głowy chroniące przed słońcem oraz olejek bądź krem do smarowania, aby uchronić swoje ciało przed poparzeniem słonecznym.

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem wyjątkowych upałów, zdecyduj się na wyjazd wiosną bądź jesienią. Wtedy temperatury będą niższe, a wyjazd nie będzie tak męczący.

Jeżeli z kolei wybierasz się do Izraela zimą, musisz pamiętać o ubraniach przeciwdeszczowych i nieco cieplejszych. Tutaj zimą temperatury spadają maksymalnie do 10 stopni Celsjusza, choć wszystko zależy od regionu w który się wybierzesz.

Miasto Tel Awiw

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze ubrań, jakie będziesz mógł w Izraelu założyć, są panujące w tym państwie zasady kulturowe. Miasto Tel Awiw jest najbardziej turystycznym miastem i tutaj panuje wyjątkowa swoboda ubierania się, tutaj nikt nie zwróci uwagi na skąpy strój kobiety, albowiem miasto nastawione jest wyłącznie na turystykę.

Zasady panujące w Jerozolimie

Jeżeli jednak obierzemy kierunek zwiedzania, jakim jest Jerozolima, musimy liczyć się z izraelską religią i panującymi w Jerozolimie zasadami. Tutaj kobieta nie może pokazać się publicznie w spódnicy mini czy bluzce na ramiączkach. Zasady wyraźnie określają strój kobiety, a nie dostosowanie się do nich może grozić poważnymi konsekwencjami.

Kobieta obcokrajowiec, przebywająca w Izraelu, a konkretnie w Jerozolimie musi mieć zasłonięte kolana, ramiona oraz co najważniejsze powinna mieć nakrycie głowy. Dlatego warto w podróż zabrać jakieś długie sukienki czy spódnice, bardziej zakryte bluzki oraz jakąś chustkę którą będziemy mogli przykryć głowę. Także spodnie nie są uważane jako właściwy strój dla kobiety.

Mężczyzn wbrew pozorom również obowiązują pewne zasady ubioru w takim mieście jakim jest Jerozolima. Nie powinni oni brać ze sobą ubrań w jaskrawych kolorach, źle widziane są także krótkie spodenki. Nie przestrzeganie twardych zasad dotyczących ubioru w Jerozolimie czy innych restrykcyjnych miastach może spotkać się z nieprzychylnością mieszkańców oraz konsekwencjami prawnymi ze strony władz miasta.

Izrael – państwo kultu religijnego

Przebywając w takim mieście jak Jerozolima, musimy pamiętać że jest to miasto największej świętości Izraelczyków. Dlatego jeżeli zechcemy zwiedzać miejsca święte, kwestia ubrania będzie nie do podważenia.

Nieodpowiedni strój może spowodować, że nie zostaniemy wpuszczeni na teren obiektu do zwiedzania. Mowa tutaj o najpopularniejszych miejscach, do jakich zalicza się Ścianę Płaczu, Kopułę na Skale, oraz wszystkie dostępne do zwiedzania meczety. Tutaj bezwzględnie obowiązuje długi rękaw i długie spódnice w przypadku kobiet oraz długie spodnie w przypadku mężczyzn. Kobieta musi także posiadać pełne nakrycie głowy.

Tel Awiw zaprasza i nie odstrasza

Jeżeli wybieramy się do Izraelu wyłącznie w celach wypoczynkowych i nie zamierzamy zwiedzać żadnych zabytków kultu żydowskiego, najlepiej wybrać miasto Tel Awiw. Tutaj będziemy mogli czuć się w pełni swobodnie, chodzić w ubiorze jaki nam odpowiada, zasady w Tel Awiw są upodobnione do zasad całej Europy.

1 Comment

  1. Jedziemy niebawem tam i chcemy wziąć ze sobą psa. Czy wiecie czy trudno wjechać tam z czworonogiem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *