Jak obciąć nogawki spodni – poradnik

kilka par spodni

Spodnie obok sukienek to podstawowy element garderoby każdej kobiety. Czasami nawet tak praktyczna i wszechstronna odzież wymaga modyfikacji. Zwykle zaś jest to skrócenie nogawek.

Jak prawidłowo skrócić spodnie?

Aby nadać spodniom nowoczesny wygląd, możesz skorzystać z zaleceń projektantów mody. Aby przyciąć dół dżinsów i pozostawić grzywkę, musisz przygotować:

  • kredę i linijkę (można zastąpić taśmą papierową);
  • ostre nożyczki;
  • łatwą w użyciu pęsetę.

Za pomocą linijki lub taśmy musisz zaznaczyć linię. Zaleca się ją wyznaczać do kostki. Należy pamiętać, że po praniu spodnie będą nieco krótsze. Teraz możesz przystąpić do głównego etapu prac. Należy to zrobić dokładnie wzdłuż linii wcześniej zaznaczonej na materiale. Po usunięciu wymaganej liczby centymetrów tkaniny przystąp do ciągnięcia nici pęsetą. Konieczne jest podważenie białych włókien. Musisz powtórzyć procedurę, aż do uzyskania pożądanego rozmiaru. Możesz też zdecydować się na wycięcie spodni u dołu. Aby zrobić to sama, musisz przygotować nożyczki, ołówek z linijką i igłę. Za pomocą ołówka zaznacz granice nóg z przodu i z tyłu. Za pomocą linijki musisz narysować kontur do przycięcia. Aby uzyskać modny efekt, zaleca się wyciągnięcie kilku nitek wokół krawędzi igłą. Spodnie z takim wykończeniem prezentują się szczególnie efektownie, jeśli chodzi o damskie podarte jeansy. Ta metoda pozwala nie używać maszyny do szycia, a także zajmuje minimum czasu.

skracamy nogawki spodni

Zanim zaczniesz ciąć

Zanim zaczniesz wykonywać tego rodzaju pracę, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych niuansów. Najpierw musisz sprawdzić skład materiału, który został użyty do uszycia spodni. Na przykład nie będziesz w stanie uzyskać pozytywnego efektu, jeśli dżins zawiera więcej niż 50% elastanu. Pamiętaj też, że istnieje prosta metoda skracania spodni bez obcinania nogawek. Najpierw zaznacz miejsce, gdzie mają kończyć się spodnie. Dobrze dopasowane spodnie powinny teoretycznie kończyć się na poziomie 2,5 centymetra nad podłogą. Jednak sam dobór długości zależy wyłącznie od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Następnie wywiń nogawkę do góry. W miejscu, gdzie mają się kończyć spodnie – stwórz mankiet. Weź szpilki i zaznacz końcówkę spodni do wyższej części nogawki. Pamiętaj, żeby upewnić się, że obie nogawki mają taką samą długość już po zaznaczeniu. Ostatecznie w przeciwnym kierunku do wpiętych szpilek – zszyj rąbek wokół obwodu nogawki spodni. Szycie należy wykonać na istniejącym już obszyciu. Możesz to oczywiście zrobić ręcznie lub skorzystać z maszyny do szycia. Po wszystkim po prostu odwiń nogawkę w drugą stronę. W ten sposób w łatwy i szybki sposób możesz skrócić spodnie i jeśli tylko zajdzie taka potrzeba – wrócić do oryginalnej ich długości.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *