Praktyczne akcesoria do ozdobienia fryzury

dekoracja włosów

Mówiąc o akcesoriach wykorzystywanych do ozdabiania fryzury, zwykle mamy przed oczami opaski i gumki w różnych kolorach. Ich lista jest jednak znacznie dłuższa i niejednokrotnie pojawiają się na niej dość nieoczywiste rozwiązania.

Fascynatory i ich zalety

Termin „fascynator” brzmi obco, tajemniczo, a nawet – dość zabawnie. Jeśli jednak przyjrzymy się wymyślnym fryzurom, z pewnością dostrzeżemy, że jest on znacznie popularniejszy niż początkowo się nam to wydawało. Najprostsza definicja zwraca naszą uwagę na to, że jest oryginalną ozdobą do włosów, którą przypina się do fryzury i która przypomina nieco toczek. W zależności od modelu fascynatory mogą być zdobione kwiatami i woalami, częstą jest jednak również wersja powstająca z wykorzystaniem piór, kokard oraz różnego rodzaju cekinów. Nie tylko elementy ozdobne prowadzą jednak do rozróżnienia fascynatorów. Różnice między nimi możemy dostrzec także analizując sposób ich mocowania do włosów. To stosunkowo lekkie ozdoby, można więc korzystać zarówno ze spinki, jak i grzebyka albo opaski, aby pozostawały na włosach tak długo, jak tego potrzebujemy.

Zapoznając się z tego rodzaju opisem z pewnością szybko dojdziemy do wniosku, że fascynatory nie są dla nas aż tak tajemnicze. Kojarzymy je przede wszystkim z angielskimi ślubami, w tym również z tymi, które mają miejsce w rodzinie królewskiej. Nie jesteśmy też zaskoczeni, że zdobywają serca Polek. Owszem, w przeciwieństwie do wielu innych akcesoriów do ozdabiania włosów, cieszą się powodzeniem przede wszystkim podczas oficjalnych wyjść. Potrafią być jednak prawdziwą ozdobą kreacji i – wbrew obawom wielu osób – wcale nie są rozwiązaniem, które wkomponowuje się jedynie w styl retro.

Wkrętki do włosów nie tylko dla dzieci

Także wkrętki do włosów można uznać za rozwiązania mniej oczywiste, zachwycające jednak rosnące grono odbiorców. Mówi się o nich jako o akcesoriach, które nie posiadają funkcji innej niż ozdobna, należy jednak przyznać, że z tej ostatniej wywiązują się wyjątkowo dobrze. Są niewielkimi ozdobami przymocowanymi do równie niewielkiej spirali, przeważnie wykonanej z metalu. Zgodnie ze swoją nazwą, muszą zostać wkręcone we włosy na podobieństwo śrubki, są więc często bardziej wygodne niż ozdoby, które trzeba w nie wpinać. Zobacz jak wyglądają wkrętki do włosów https://wojtexhurtownia.pl/category/ozdoby-do-wlosow-wkretki-do-wlosow

włosy dziecka

Wkrętki do włosów są ukochaną ozdobą współczesnych kilkulatek, także ich mamy i ciocie sięgają po nie jednak chętnie. Można ozdabiać nimi koki, świetnie sprawdzają się jednak również w przypadku innych fryzur. Co ważne, nie trzeba ograniczać się do wykorzystywania ich podczas szczególnych okazji. Jeśli szykujemy się właśnie na niedzielny spacer i zależy nam na niebanalnym wyglądzie, wkrętki z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. Ich plusem jest również to, że utrzymują się we włosach dość długo, nie wypadają z nich i nie wysuwają się, co jest częstym problemem choćby w przypadku spinek. Mogą być więc ciekawą ozdobą do włosów nawet, jeśli ma ona trzymać się przez cały dzień, a my wiemy już, że będzie to dzień szczególnie intensywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *