Akcesoria do zlewozmywaków – co wybrać?

niebieska kuchnia

Jeśli marzy się nam kuchnia, z której korzysta się z przyjemnością, warto pamiętać o tym, że powinna być ona przede wszystkim funkcjonalna. To przecież właśnie w tym pomieszczeniu będziemy przyrządzać wszystkie posiłki, nierzadko umyjemy w nim ręce i podejmiemy trudną decyzją o tym, które produkty mają trafić bezpośrednio do lodówki, a które – do zamrażarki. I choć za serce kuchni uznaje się zlewozmywak, wybór najciekawszego rozwiązania tego typu wcale nie musi rozwiązać wszystkich naszych problemów z zagospodarowaniem kuchni. Nie mniej ważne są dodatkowe akcesoria do zlewozmywaka. To właśnie ich wybór może mieć kluczowe znaczenie dla poziomu naszego zadowolenia z kuchni.

Specyfika akcesoriów do zlewozmywaka

Wiele osób bywa zaskoczonych odkrywając, z jak wieloma akcesoriami do zlewozmywaka ma do czynienia. Zaskoczenie mija jednak w tym samym momencie, w którym zaczynamy uświadamiać sobie, jak wiele funkcji mają do spełnienia kolejne z nich. Oczekuje się od nich przede wszystkim funkcjonalności i często podkreśla się, że są to rozwiązania dopełniające wyposażenie kuchni. Nie da się jednak ukryć, że podnoszą także walory wizualne tego pomieszczenia.

Dziś w sprzedaży uderza zresztą nie tylko ich wielość, ale i zróżnicowanie. Modele plastikowe rywalizują o nasze uznanie z ceramicznymi oraz metalowymi, o sporym zróżnicowaniu można jednak mówić także analizując funkcje kolejnych z nich. Na rynku czekają na nas dozowniki do mydła oraz do płynu do mycia naczyń, kratki i siatki do zlewu oraz taśmy z klipsami, dzięki którym bez trudu zamontujemy zlew wkładany w blat szafki.

Najpopularniejsze akcesoria do zlewozmywaka

Listę najczęściej wybieranych akcesoriów przeznaczonych do zlewozmywaka otwierają maty i kratki. Kolejne z nich umieszcza się w misce zlewu po to, aby chronić umywalki. Sprawdzają się zwłaszcza, gdy zdecydowaliśmy się na blaszany zlewozmywak w stylu retro – piękny, ale jednocześnie dość łatwo poddający się uszkodzeniom mechanicznym. Na liście rozwiązań z tej grupy znajdują się także młynki do odpadów. Te zachwycają nie tylko oryginalnym wyglądem, ale również imponującą funkcjonalnością. Korzystając z nich możemy sprawnie mielić pozostałości spłukiwane w zlewie, dzięki czemu przyczyniamy się do większej drożności kanalizacji.

Także dozowniki do mydła oraz płynów do naczyń można zaliczyć do grupy tych akcesoriów, bez których trudno jest się obyć. Ich obecność w znaczący sposób usprawnia mycie naczyń. Trudno też nie zgodzić się z tym, że zarówno jedne, jak i drugie wyglądają zdecydowanie lepiej niż mało atrakcyjne opakowania płynów. Ich obecność przy zlewozmywaku podnosi atrakcyjność tego rozwiązania. Przyczynia się również do tego, że samo korzystanie z niego wydaje się czynnością milszą i bardziej satysfakcjonującą. Dozowniki to także sposób na oszczędzanie mydła oraz płynu do mycia naczyń. Nie musimy martwić się ani wyślizgującą się z rąk butelką, ani tym, że będziemy zużywać więcej środka niż jest to absolutnie potrzebne.

prace kuchenne

Akcesoria ułatwiające montaż zlewozmywaka

Akcesoria do zlewozmywaka kojarzymy przede wszystkim z rozwiązaniami ułatwiającymi korzystanie z niego. Tymczasem nie brakuje również takich, dzięki którym to montaż zlewozmywaka wydaje się czynnością znacznie mniej skomplikowaną niż miało to miejsce do tej pory. Tu warto wspomnieć choćby o taśmach uszczelniających przydających się każdemu, kto myśli o zlewozmywakach wkładanych w blat. Osadzenie zlewu z tego rodzaju uszczelnieniem jest łatwiejsze, a on sam jest znacznie bardziej stabilny. Taśma doskonale radzi sobie również ze szczelinami, przez które zwykle spływa woda. Przeważnie jest wykonywana z solidnego materiału, na którym nawet wyjątkowo duża wilgoć nie robi wrażenia. Takie zabezpieczenie okazuje się również sporym ułatwieniem, gdy obawiamy się problemów z pleśnią w łazience.

Wybierając akcesoria do zlewozmywaka pamiętajmy przede wszystkim o ich jakości. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im jest ona wyższa, tym lepiej. Czasem warto więc wydać nieco więcej pieniędzy zyskując dzięki temu pewność, że weszło się w posiadanie rozwiązania na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *