Blog kategorie
Blog chmura tagów
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

E-mail kontaktowy kontakt@mojagalaktyka.pl
Telefon kontaktowy +48 662 484 464
Godziny otwarcia poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

 

DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 199 zł

Darmowa dostawa od 199 PLN

Zima i smartfon - czyli jak się nie dać mrozom? 0
Zima i smartfon - czyli jak się nie dać mrozom?

Na co najbardziej uważać?

Najbardziej wyczulone na mrozy są baterie naszych telefonów. Dlatego jeśli jest on nam niezbędny 24 godziny na dobę, przebywając na mrozie warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator lub power bank. Będziemy mieli pewność, że nasz sprzęt nie odmówi posłuszeństwa przez brak energii. Niskie temperatury skracają czas baterii, ale ważne jest by kontrolować stan jej naładowania. Kiedy nasz telefon samoczynnie wyłączy się na mrozie, gdy bateria nadal ma kilkadziesiąt procent mocy, nie należy na siłę włączać go i resetować – może to skutkować trwałym uszkodzeniem baterii. Najlepszym wyjściem w takim przypadku będzie ogrzanie sprzętu. Postaraj się wejść na chwile do cieplejszego pomieszczenia, jeśli nie masz takiej możliwości schowaj komórkę w wewnętrznej kieszeni.

Jednak zasilanie to nie wszystko. Dzisiejsze smartfony składają się z wielu, bardzo często delikatnych i podatnych na mróz części. Chociażby ekrany LCD, które w niskich temperaturach mogą nie działać poprawnie. Przy bardzo niskich temperaturach ekran telefonu może nawet pęknąć.

Jak chronić telefon przed mrozem?

Staraj się w jak najmniejszym stopniu wystawiać go na działanie niskich temperatur – noś telefon w wewnętrznej kieszeni, dzięki czemu ciepło twojego ciała będzie go ogrzewać. Dobrym pomysłem będzie też zainwestowanie w specjalny pokrowiec, który niejako utrzyma temperaturę sprzętu w normie.

Pamiętaj, żeby nie zostawiać telefonu na mrozie na dłuższy czas np. w zgaszonym samochodzie. Jeśli już naprawdę musisz wystawić smartfon na działanie mrozu, pamiętaj o wyłączeniu lub uśpieniu go. Dzięki temu znacząco zmniejszysz szanse jego uszkodzenia.

Sprzęt to nie wszystko

Jeśli jesteś zmuszony ciągle korzystać ze swojego telefonu w niskich temperaturach, pamiętaj, żeby zabezpieczyć zarówno sprzęt jak i siebie. Bardzo irytujące może okazać się korzystanie z niego w zwyczajnych rękawiczkach – a to dlatego że ograniczają one przewodnictwo prądu z naszego ciała, przez co uniemożliwiają działanie ekranów dotykowych. Przed wyjściem na mróz upewnij się, że posiadasz specjalne rękawiczki w których będziesz w stanie obsługiwać swój telefon przez dłuższy czas, bez narażania się na odmrożenia dłoni.

  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl