Blog kategorie
Blog chmura tagów
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

E-mail kontaktowy kontakt@mojagalaktyka.pl
Telefon kontaktowy +48 662 484 464
Godziny otwarcia poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

 

DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 199 zł

Darmowa dostawa od 199 PLN

Smartfon latem - jak o niego dbać? 0
Smartfon latem - jak o niego dbać?

Jak się okazuje, najgorsze są nagłe zmiany temperatury – po wyjściu z dobrze klimatyzowanego pomieszczenia na upał przekraczający 30 stopni Celsjusza, ekrany dotykowe mogą wariować, a w skrajnych przypadkach nawet pękać.

Jak zabezpieczyć smartfon latem?

Niezależnie od tego, jaki macie telefon czy nowoczesny, wodoodporny model za kilka tysięcy złotych, czy zwyczajny smartfon z niżej półki cenowej – powinniście odpowiednio zabezpieczyć go w trakcie lata, by nie uległ on żadnym uszkodzeniom, producenci często będą je bowiem traktować jak uszkodzenia mechaniczne, których nie obejmuje gwarancja.

Generalnie telefony nie przepadają za dodatkowym ciepłem (poza tym, które wydzielają), dlatego najważniejsze jest, by nie wystawiać naszego telefonu na działanie promieni słonecznych oraz nie zostawiać go w miejscach, w których panuje wysoka temperatura – jak np. samochód. Przede wszystkim, zbytnie nagrzanie może skracać żywotność naszej baterii, jednak niektóre modele telefonu, podczas zbytniego nagrzania blokują dostęp do funkcjonalności (np. aparatu).

Kolejnym miejscem, w którym na smartfon trzeba uważać jest plaża – panują tam bowiem bardzo niesprzyjające warunki. Dlatego też poza schowaniem telefonu do torby, warto dodatkowo zabezpieczyć go suchym ręcznikiem i wyjmować tylko w razie potrzeby.

Oczywiście temperatura to nie jedyne zagrożenie dla naszego telefonu. Wakacje często spędzamy nad morzem czy jeziorem, czyli miejscach, w których panuje wilgoć. O ile jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wodoodpornego smartfona – nie ma się czym przejmować. Jednak w przypadku nieco tańszych modeli, może to być spory problem. Oczywiście jedynym wyjściem jest tu zachowanie szczególnej ostrożności, jednak co zrobić gdy telefon zamoknie? Pierwszym krokiem będzie rozłożenie telefonu na części pierwsze, wyjmij baterię, kartę sim, kartę SD – zalanie to jedyna przesłanka do tego, by zostawić telefon na słońcu, daj mu wyschnąć, poczekaj nawet 2 dni zanim go włączysz, a zwiększysz szanse na uratowanie urządzenia. Drugim sposobem, jest dobrze znany wszystkim ryż, który ma właściwości higroskopijne (pochłania wodę), dzięki czemu jest w stanie w niewielkim stopniu zniwelować skutki zamoczenia, jednak czasem to wystarczy. Pamiętaj, że po każdym zalaniu telefonu, niezbędna może być wizyta w serwisie.

Ostatnie co zagraża naszym smartfonom w trakcie wakacji to oczywiście piasek – największy wróg wszystkich urządzeń elektronicznych. Pierwszym co nasuwa się na myśl, to zaopatrzenie się w folie ochronną na ekran, dzięki czemu piasek nie porysuje ekranu naszego urządzenia.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl