Blog kategorie
Blog chmura tagów
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

E-mail kontaktowy kontakt@mojagalaktyka.pl
Telefon kontaktowy +48 662 484 464
Godziny otwarcia poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

 

DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 199 zł

Darmowa dostawa od 199 PLN

Ratunku - zalany telefon - co robić? 0
Ratunku - zalany telefon - co robić?

Przede wszystkim nie panikuj

Nie ma co się oszukiwać, że kontakt telefonu z wodą nie będzie dla niego najprzyjemniejszą przygodą. Jednak bardzo często da się go jeszcze uratować. Pamiętaj, że jedyną alternatywą będzie kosztowna wymiana części a w skrajnym przypadku całego telefonu. I właśnie dlatego nie ma sensu panikować, na dobrą sprawę nie masz nic do stracenia.

Krok pierwszy – prąd nie pomaga

Jeśli twój telefon po kontakcie z wodą się wyłączył – co najprawdopodobniej się stało, najgorsze co możesz zrobić, to usilnie próbować go włączyć albo co gorsza podłączyć do ładowania. Podejdź do sprawy spokojnie i przejdź do kroku drugiego.

Krok drugi – wysusz to

Tutaj należy dokonać pewnego podziału. Zdecydowanie w lepszej sytuacji są posiadacze nieco tańszych, mniej opancerzonych komórek. Im więcej części uda Ci się wyciągnąć tym lepiej. Najważniejsze są elementy na stykach, ponieważ to one są najbardziej narażone na uszkodzenia. Wyjmij baterie, kartę Sim i kartę pamięci, znajdź suche i ciepłe miejsce – np. kaloryfer, i rozłóż wszystkie części składowe telefonu, po czym spokojnie czekaj na ich wyschnięcie. W dużo gorszej sytuacji są osoby które postanowiły utopić droższe, lepiej zabezpieczone urządzenia – jak na przykład te z pod znaku nadgryzionego jabłka. Tutaj nie poradzimy sobie z ich otwarciem bez podstawowych narzędzi oraz zestawu precyzyjnych śrubokrętów. Nie oznacza to jednak że pływający iPhone jest nie do uratowania. Jeżeli tylko trochę się zamoczył uratować go może kaloryfer lub piec na których przez dobę lub dwie będzie miał szanse dojść do siebie. Ważne, żebyś przypadkiem nie wpadł na pomysł skorzystania z kuchenki mikrofalowej – będzie to stuprocentowa gwarancja katastrofy.

Krok trzeci – idź do sklepu

I nie mam tu na myśli najbliższego salonu danej marki. Wybierz się do najbliższego sklepu spożywczego i kup… paczkę ryżu. Tak ryżu. Ziarenka tej rośliny mogą okazać się zbawienne dla naszego sprzętu, dzięki swoim właściwością higroskopijnym (co znaczy tyle, że bardzo dobrze wchłania wilgoć). Doba lub dwie w misce z ryżem mogą postawić nasz sprzęt na nogi.

Podsumowując…

Przede wszystkim wyciągnij baterie, karty sim i pamięci. W zasadzie wyciągnij wszystko co tylko możesz. Na im więcej części rozłożysz sprzęt, tym większa szansa, że wyjdzie z zalania bez szwanku, pamiętaj tylko że zanim coś wyjmiesz upewnisz się, że będziesz potrafił to na powrót wcisnąć na miejsce. Spokojnie wysusz wszystkie elementy, a jeśli nadal wydają Ci się mokre – umieść we wspomnianej misce z ryżem. Następnie wróć do kroku pierwszego i wykonaj go w odwrotnej kolejności. Przy odrobinie szczęścia już kilka godzin po zalaniu będziesz mógł spokojnie przeglądać Facebooka.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl