Blog kategorie
Blog chmura tagów
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

E-mail kontaktowy kontakt@mojagalaktyka.pl
Telefon kontaktowy +48 662 484 464
Godziny otwarcia poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

 

DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 199 zł

Darmowa dostawa od 199 PLN

Jak wydłużyć czas pracy baterii w smartfonie? 0
Jak wydłużyć czas pracy baterii w smartfonie?

W jaki sposób wydłużyć czas pracy baterii?

Zbliża się okres wakacyjny, a co za tym idzie wiele osób będzie spędzało czas poza domem na świeżym powietrzu, często bez szans na naładowanie telefonu. Dlatego warto dowiedzieć się jak możemy wydłużyć czas pracy naszego telefonu, aby uniknąć problemów związanych z rozładowaniem baterii. Sposobów na to jest wiele i warto zapoznać się ze wszystkimi punktami na liście.

 

  1. Jasność ekranu 

Podczas normalnego użytkowania nie musisz mieć rozjaśnionego ekranu do granic możliwości – nie ma na takiej potrzeby. Maksymalnie rozjaśniony wyświetlacz telefonu pobiera bardzo dużo energii, co przekłada się na krótki czas pracy baterii. Jeżeli jesteś w pomieszczeniu zamkniętym, słońce na dworze nie prześwietla telefonu, czy może korzystasz z telefonu wieczorową porą to koniecznie zmniejsz siłę oświetlenia ekranu – będzie to miało znaczny wpływ na czas pracy baterii.

 

  1. Wibracja

Wibracja wymaga większego poboru energii od dźwięki, dlatego jeżeli zależy Ci na wydłużeniu czasu pracy baterii to warto wyłączyć opcję wibracji w ustawieniach.

 

  1. Dodatkowe funkcje i sieć

Jeżeli nie korzystasz z żadnej dodatkowej funkcji to wyłącz ją. Przykładowo – jesteś poza domem, nie masz połączenia z żadną siecią Wi-Fi i korzystasz z transmisji danych to wyłącz Wi-Fi. To działa również w drugą stronę – jeżeli jesteś w miejscu, gdzie jest dostępna sieć bezprzewodowa to wyłącz transmisję danych i korzystaj z Wi-Fi. Takich funkcji w telefonie jest wiele – Bluetooth, NFC czy GPS. Włączone pobierają dodatkową energię, co przekłada się na czas pracy baterii.

 

  1. Powiadomienia 

Powiadomienia wyskakujące na ekranie bez naszej ingerencji niepotrzebnie pobierają energię. Tutaj sprawa jest prosta – każde powiadomienie to kilkosekundowe podświetlenie ekranu. W sytuacji, kiedy co chwilę otrzymujemy powiadomienia np. z facebooka to nasz telefon będzie ciągle się podświetlał lub nawet wibrował. Warto wyłączyć wszystkie powiadomienia jeżeli zależy nam na oszczędności energii.

  

  1. Ekran główny

Ogranicz animację i efekty wizualne na ekranie do minimum. Jeżeli masz animowaną tapetę i specjalny efekt wizualny przy zmianie ekranu to Twoja bateria długo nie podziała. Najlepiej ustaw prostą i ciemną tapetę, która nie będzie wymagała dużego poboru energii.

 

  1. Temperatura

Chroń swój telefon przed źródłami ciepła, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury elektrolit zawarty w baterii zmniejsza swoją objętość, a co za tym idzie – wydajność i pojemność spada. 

 

  1. Aplikacje w tle

Jeżeli nie korzystasz z działającej aplikacji to ją wyłącz. Nawet jeżeli aplikacja nie jest używana i działa tylko w tle to pobiera bardzo dużo energii. 

Jeżeli będziesz rozsądnie korzystać ze swojego telefonu i zastosujesz się do tych 7 prostych porad to wydłużysz czas pracy baterii nawet o kilka godzin. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl