Blog kategorie
Blog chmura tagów
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

E-mail kontaktowy kontakt@mojagalaktyka.pl
Telefon kontaktowy +48 662 484 464
Godziny otwarcia poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

 

DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 199 zł

Darmowa dostawa od 199 PLN

Gadżety do urządzeń mobilnych – przegląd 0
Gadżety do urządzeń mobilnych – przegląd

Rosnące możliwości i popularność urządzeń mobilnych, pociągnęły za sobą fale gadżetów, które bardzo często, jeszcze bardziej ułatwiają korzystanie ze smartfonów czy tabletów. Większość z nich, przynajmniej na pierwszy rzut oka, wydaje się bezużyteczne, jednak po głębszej analizę – okazuje się że w codziennym użytkowaniu, sprawdzają się wręcz idealnie.

Uchwyty i stojaki

To chyba najmniej zawansowane technicznie gadżety do smartfonów. Istnieją w zasadzie odkąd pojawiły się urządzenia mobilne i nie ma co ukrywać, są naprawdę użyteczne. Nie chodzi tu już tylko o kierowców, którzy swoje telefony wykorzystują jako nawigację GPS. Telefon lub tablet, umieszczony na uchwycie samochodowym, może pełnić rolę mini kina – choćby dla dziecka w trakcie podróży.

Jednak samochody, to jedyna przestrzeń w której takie stojaki „zdadzą egzamin”. Odpowiednio zamocowany telefon, może całkiem sprawnie zastąpić domowy komputer – oczywiście w wąskim zakresie, jednak czytanie informacji, oglądanie seriali czy ulubionych materiałów na YouTube, będzie znacznie wygodniejsze, kiedy nasz smartfon będzie stabilnie zamocowany na odpowiedniej wysokości.

Telefon w zegarku

Ostatnio bardzo popularne, stały się tzw. smartwatche, czyli zegarki, które połączone są z naszymi telefonami za pomocą technologii bluetooth. Z pozoru zbędny i bezużyteczny gadżet, w praktyce okazują się bardzo przydatne. Oczywiście, za pomocą zegarka nie zrobimy nic, czego nie dokonalibyśmy przy użyciu telefonu. Jednak odczytywanie smsów, odbieranie telefonów lub korzystanie z nawigacji, gdy telefon spokojnie spoczywa w plecaku lub damskiej torebce, wydaje się kuszącą opcją. Bo komu z nas, nie zdarzyło się nie zdążyć odebrać ważnego połączenia, przez niemożność znalezienia telefonu w odmętach naszych kieszeni, plecaków czy toreb.

Zdrowie w telefonie

Jesteśmy na etapie, na którym najważniejszą rolę, tak w społeczeństwie, jak i w odniesieniu do jednostki odgrywa zdrowie i styl życia, ogólnie określany jako „fit”. Nie powinno więc dziwić, że i w tym zakresie znajdziemy urządzenia połączone ze smartfonem, których zadaniem będzie monitorowanie naszego zdrowia. I tak na rynku znajdziemy pełen przekrój takich sprzętów – od opasek monitorujących codzienną aktywność fizyczną czy jakość snu, przez specjalne wagi, które informują nas o wielkości tkanki tłuszczowej, poziomie wody w organizmie czy procencie masy kostnej i mięśniowej, aż do specjalnych sprzętów, monitorujących poziom cukru czy glukozy we krwi.

Nie bez wsparcia pozostają też sportowcy, dla których poza powszechnie dostępnymi aplikacjami, sprawdzającymi aktywność fizyczną, powstaje cała masa dedykowanych urządzeń. Takich jak wodoodporne słuchawki do biegania, czy specjalne opaski, liczące przebyte kilometry i spalone kalorie.

Gry i zabawy

Ogromną popularność, zyskały ostatnio tzw. gry interaktywne, czyli takie, które poza planszą, pionkami czy kartami, oferują też bezpośrednie połączenie z urządzeniem mobilnym, dzięki czemu walki, rzucanie kostką oraz wiele innych aspektów gier planszowych, zostało przeniesionych na ekrany telefonów i tabletów. Takie rozwiązanie, atrakcyjnym czyni przede wszystkim swoista widowiskowość, graficzne urzeczywistnienie walk, czy animacji z konkretnej gry.

Czy warto więc zainwestować w gadżety

Oczywiście, nie są to sprzęty, które będą nam do życia niezbędne. Jednak wygoda, łatwość w korzystaniu i efektowność, nabrały dziś dużej wartości. Jasne jest, że nie warto pędzić co sił w nogach, do najbliższego salonu elektronicznego by kupić wszystko co popadnie. Takie gadżety, warto nabywać stopniowo, systematycznie. Początkowo, korzystanie z nich może wydać się trudne i nieużyteczne, jednak gwarantuje, że po kilku dniach „docierania się” z nowym sprzętem, nie będziecie mogli bez niego żyć. Tego typu „zabawki”, to idealny pomysł na prezent dla dziecka czy przyjaciela. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ciekawych i użytecznych gadżetach do urządzeń mobilnych – zajrzyj tutaj. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl