Blog kategorie
Blog chmura tagów
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

E-mail kontaktowy kontakt@mojagalaktyka.pl
Telefon kontaktowy +48 662 484 464
Godziny otwarcia poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

 

DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 199 zł

Darmowa dostawa od 199 PLN

Co musisz wiedzieć o Android 7.0? 0
Co musisz wiedzieć o Android 7.0?

Ostatnio na rynku pojawił się system Android 7, sygnowany nazwą Nougat – co zmienia ten system? Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z najnowszą aktualizacją właśnie tego oprogramowania.

Wielozadaniowość w pełnym tego słowa znaczeniu

To chyba najbardziej efektowna nowość, która została wprowadzona wraz z nowym systemem Android. Dzięki wersji 7.0 mamy możliwość korzystanie z dwóch programów jednocześnie – a zrobić to można w prosty, banalny wręcz sposób. Wystarczy włączyć aplikację i przytrzymać przycisk przełączenia się między programami, a następnie dostosować proporcję ekranu do aktualnych potrzeb.

Zmaksymalizowana oszczędność energii

Dzięki funkcji Doze, którą mogliśmy poznać już w poprzedniej (6.0) wersji systemu Android, nasz smartfon jest wybudzany rzadziej, dzięki czemu zużywa mniej energii. W nowej wersji oprogramowania, zastosowano jeszcze bardziej dopracowaną wersję Doze, która rozpoznaje kiedy telefon nie jest nam potrzebny nawet gdy się przemieszczamy, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze dłużej cieszyć się naładowaną baterią.

Powiadomienia w nowym wydaniu

Dzięki zmianą wprowadzonym w centrum powiadomień, przychodzące do nas notyfikacje dzielone są na grupy – dzięki takiemu rozwiązaniu, informacje z jednego programu czy aplikacji  zajmują mniej miejsca na wyświetlaczu. Dodatkowo informację można rozwinąć w kilka oddzielnych powiadomień, na których możemy operować. Daje nam to pełną swobodę w archiwizacji bądź usuwaniu konkretnych wiadomości.

Dodatkowo już na poziomie powiadomień, dostaliśmy możliwość wykonywania podstawowych czynności – wysłanie lajka na portale społecznościowe lub szybkiego odpisania na wiadomość. Zdecydowanie ułatwia to korzystanie z telefonu, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni uruchamiać aplikacji indywidualnie do każdej czynności.

Nowe menu

Które diametralnie się zmieniło. Po rozwinięciu paska, widzimy zaledwie 5 podstawowych (najczęściej używanych) skrótów.  By ujrzeć pełną listę funkcjonalności wystarczy mocniejszy gest. Oczywiście mamy pełen dostęp  do modyfikowania, zmieniania, dodawania czy usuwania konkretnych ikon z menu powiadomień.

Kalibracja ekranu

To kolejna ciekawa nowość, którą wprowadził system Android 7.0. Możemy teraz w dowolny sposób dopasować wyświetlacz urządzenia do aktualnych potrzeb. Interesującym rozwiązaniem wydaje się tu tryb odwrócenia kolorów, dzięki któremu  zminimalizujemy emisję światła niebieskiego – które ma wpływ na problemy ze snem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które swojego smarfona używają głównie wieczorami.

Nie zapomniano o rozrywce!

Mowa oczywiście o grach mobilnych, które stały się ostatnio bardzo ważnych aspektem w dziedzinie urządzeń mobilnych. Dzięki obsłudze API Vulkan (interfejs bazujący na Mantle i OpenGL), gry zainstalowane na waszym smartfonie czy tablecie, będą w bardziej efektywny sposób wykorzystywać moc obliczeniową procesora.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl