Blog kategorie
Blog chmura tagów
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

E-mail kontaktowy kontakt@mojagalaktyka.pl
Telefon kontaktowy +48 662 484 464
Godziny otwarcia poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

 

DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 199 zł

Darmowa dostawa od 199 PLN

Android O - najważniejsze informacje o nowym systemie od Google 0
Android O - najważniejsze informacje o nowym systemie od Google

Poprawione oszczędzanie energii

Czas pracy baterii to zmora wielu użytkowników nowoczesnych smartfonów. W nowym Androidzie ma został usprawniona funkcja oszczędzania energii, która ma znacznie zwiększyć żywotność baterii. Cały zabieg ma polegać na ograniczeniu funkcji aplikacji działających w tle. Oznacza to tyle, że aplikacja, z której aktualnie nie korzystamy, a nadal jest włączona nie będzie pobierała tyle samo energii, co w poprzednich wersjach systemu.

Modyfikacja powiadomień

W Androidzie O dostaniemy możliwość grupowania swoich powiadomień w tak zwane kanały. Użytkownik będzie mógł modyfikować jak wyglądają powiadomienia z każdego kanału. Nie zawsze mamy ochotę otrzymywać notyfikację z mediów społecznościowych w trakcie spania. Dzięki nowej funkcji segregowania powiadomień będziemy mieli możliwość wyłączenia poszczególnych notyfikacji, a nie wszystkich na raz.

Szerszy zakres kolorów

Jeżeli smartfon obsługuje szerszą paletę barw niż standardowe sRGB to użytkownik będzie mógł wykorzystywać telefon do aplikacji umożliwiających zaawansowaną edycję zdjęć i wideo. To dobra wiadomość dla grafików, którzy przykładowo obrabiają grafikę do gazet. 

Licznik powiadomień

Twórcy aplikacji na Androida będą mogli zaimplementować licznik powiadomień. Przykładowo w aplikacji mailowej nad ikoną wyświetli się liczba nowych maili.

Nowe API w Androidzie O

  • Nowe API pozwoli na automatyczne uzupełnianie pól tekstowych. Skorzystają również z tego menedżery haseł. Pozwoli to użytkownikowi na wybranie programu do autouzupełniania haseł, który działa na podobnej zasadzie jak wybór klawiatury ekranowej
  • Ikony będą mogły się adaptować do interfejsu urządzenia
  • Wdrożono wsparcie do odtwarzania dźwięku za pomocą Bluetooth w wysokiej jakości dzięki kodekom LDAC
  • Widok WebView został usprawniony
  • Usprawniono API Java 8

 

Android O – podsumowanie

System ten nie jest rewolucją, a ewolucją. Nie spodziewajmy się tutaj fajerwerków i funkcji, których świat jeszcze nie widział. Android O ma usprawnić działanie całego systemu oraz wprowadzić kilka nowych, ciekawych funkcji, które doceni każdy użytkownik.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl