Blog kategorie
Blog chmura tagów
MASZ PYTANIA?

Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu lub masz pytanie o dostępność?

Skontaktuj się z nami!

E-mail kontaktowy kontakt@mojagalaktyka.pl
Telefon kontaktowy +48 662 484 464
Godziny otwarcia poniedziałek-piątek
w godz. 10:00-16:00

 

DOSTAWA GRATIS

Twoje zamówienie zostanie wysłane kurierem za darmo, jeśli zrobisz zakupy za minimum 199 zł

Darmowa dostawa od 199 PLN

Czego nie lubimy w telefonach z Androidem? 0
Czego nie lubimy w telefonach z Androidem?
  1. Stabilność systemu

Sprawa ta wydaje się jedną z największych wad oprogramowania Google od samego początku. Rozwijany od wielu lat system potrafi czasem polec na najłatwiejszych czynnościach. System czasami wywala nas nawet z tak podstawowych aplikacji jak dzwonienie czy aparat. Owszem zdarza się to także w iOS-ie, ale korzystając z systemu od Apple nigdy nie mieliśmy problemów z aplikacjami podstawowymi oraz nigdy nie korzystaliśmy z hard resetu.

  1. Deweloperzy i ich ignorancja

Wraz z aktualizacją przestała Ci działać jakaś aplikacja? Jeśli problem dotyczy większej ilości użytkowników to owszem, możesz liczyć na wsparcie i naprawę błędu, jeśli jednak coś źle sprawuje się jedynie na modelu, z którego korzystasz Ty, wtedy są małe szanse na to, aby deweloper coś z tym zrobił.

  1. Aktualizacje

I nie mówcie nam tylko, że są custom romy albo cyanogeny, bowiem nie o to chodzi kiedy kupujemy kompletny sprzęt, aby się nad nim główkować. Problemy z aktualizacjami to najbardziej nagłośniona bolączka sprzętów z zielonym ludzikiem. Posiadasz flagowca? W takim razie jesteś szczęściarzem i możesz liczyć na nieco dłuższe wsparcie poprzez aktualizacje. Gorzej mają właściciele budżetowców i urządzeń ze średniej półki, którzy może dostaną z jedną większą aktualizację, a później muszą albo pogodzić się z przestarzałym systemem albo korzystać z customów. Aktualizacji dotyczy jeszcze jedna bolączka, gdyż czasami zależą one od operatora, przez co sporo się opóźniają.

  1. Nakładki

Jak ja lubię czystego Androida. Może kiedyś był brzydki i do czegoś te nakładki były przydatne, teraz jednak tylko niepotrzebnie zwalniają system, który Google próbuje bardziej zoptymalizować. Wiem, że zaraz odezwą się głosy: Wgraj sobie czystego Andka!, Kup sobie Nexusa!. Jeszcze raz tylko na to odpowiem – Nie na tym polega kupno gotowego sprzętu. Nakładki tylko niepotrzebnie nadużywają pamięć RAM i zawierają wiele niepotrzebnych aplikacji.

  1. Otwartość systemu

Samej otwartości danego systemu nie uważam za wadę. Jednak czym większa otwartość, tym większe narażenie na ataki hakerów i wirusy. Owszem znajdziemy w Sklepie Play aplikacje antywirusowe, ale z pewnością nie uchronią one naszego systemu idealnie. Apple w swoim sklepie takowych nawet nie posiada, ze względu na większe zamknięcie systemu firma uważa, że ich nie potrzebuje.

  1. Budżetowce

Kolejna wada otwartości systemu. Android jako system opiera się na otwartej licencji, czyli nikt nie potrzebuje żadnej licencji, aby wgrać ten system do jakiegokolwiek telefonu i zostać producentem. Powstają przez to telefony za 200-300 zł, które tylko psują ogólną reputację systemu. Tworzenie telefonów z 512 MB RAM-u i 1 GHz procesorem powinno być zakazane. Za mniej niż 500 zł lepiej kup sobie smartfona opierającego się na Windows Phonie lub poszukaj używki w dobrym stanie.

  1. Chaos w Sklepie Play

W Sklepie Play istnieje wiele aplikacji, które są do niczego niepotrzebne, gdyż kontrola nad nim jest dużo mniejsza niż w przypadku App Store. Jakość pojedynczych aplikacji potrafi być zaskakująco niska, nie wnoszą one nic, poza swoim byciem, do funkcjonalności urządzenia.

  1. Brak optymalizacji

Ogólna wada systemu, w sumie to już nie systemu a producentów. Dlaczego iOS potrzebuje dużo słabszych podzespołów niż urządzenia z Androidem – właśnie dlatego, że jest lepiej zoptymalizowany. Wielość urządzeń i producentów powoduje, że każdy z nich robi wszystko po swojemu i ani myśli, żeby korzystać z rozwiązań Googla, który w takich urządzeniach jak Nexus czy Pixel pokazuje jak powinien Android działać prawidłowo.

A was co najbardziej wkurza w urządzeniach z Androidem?

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl